30. aprill 2004

Piltidest, fotokalast ja lugude rääkimisest

Isand Kalkar, ma ei saa kuidagi küsimata jätta, et miks pagan Sa seda kõike ise ei tee siis ometigi? Oleks ju võimalus lihtsakoelist ilupildindust põrmustada?

Juba ammu pole olnud kalas põhjust kellelgi eriliste teenete eest vimplit anda, ühed lobisevad sellest, kuidas adminnid neid ahistavad ja teised sellest, kuidas need esimesed ei oska pilti teha. Ja need kes pilti oskavad teha, on päris vait.

:-(

Täiendus: tegelikult on ikkagi väga hea, kui keegi aeg-ajalt selliseid asju välja hääldab.

Posted by fazz at 13:40 | Comments (6)

28. aprill 2004

Loll kes vabandust ei leia (kasvõi vana ja kulunut)

Netcraft vahendab uudist selle kohta, kuidas miski hostinguprovider "täiendas" oma klientide webilehti, et ennast Googles esile tõsta.

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida vaid tahtsin viidata hoopis selle uudise teisele lõigule, kus firma boss kogu süü alltöövõtja ja viletsate protseduuride kaela ajab.

Miks kurat tuleb see mulle nii tuttav ette, eriti seoses ühe moblakulinaid müüva firmaga? Kelle asi on firmas protseduure kehtestada ja (all)töövõtjad liistule tõmmata?

Posted by fazz at 12:16 | Comments (0)

16. aprill 2004

Turvaauk puust ette ja punaseks

Tsitaat cafe jutukast:

duke asks: kena kevadõhtu, .quit ja .exit istuvad pargis pingil ja joovad siidrit, .exit läks ära koju. Kes parki jäi?

Ehe näide sellest, kuidas andmete osava kombineerimise abil on võimalik kasutaja poolt kontrollitud juhtkanalisse endale sobivaid käske sokutada. :-)


P.S. Need, kes ei tea: nimetet jutukas algavad käsud punktiga, eraldi data ja command moodi ei ole. Mida .quit teeb, saate ehk isegi aru.

P.P.S. Tegelikult ei pidanud ma silmas niivõrd jutukanjuubide peetimist kuivõrd sedatüüpi "mürgitamisi" ja muid raskema kaaluga pahategusid, mida saab ette võtta, kui meelitada kedagi või midagi kontrollkanalisse ründaja poolt ette kirjutatud bitte saatma.

Posted by fazz at 17:27 | Comments (1)

Jänkid suruvad valvsa silmaga valimiskaste

Üsna halb lugu sellest, kuidas USAs surutakse endiselt auditeerimatute valimismasinate peale.

Through the courtesy of RISKS.

PS. Pidage meeles selle mehe nimi, kes üritab Eestis levitada mõtet, et e-valimised tähendavad arvutiga valimiskabiini. Esialgu on üritab ta sel viisil kogu e-valimiste ideed rünnata, aga ühel hetkel võib talle pärale jõuda, et...

Posted by fazz at 10:24 | Comments (0)

15. aprill 2004

Pilli võlusuits

vqlusuits

Posted by fazz at 19:56

5. aprill 2004

Tuli ära

Selline uudis siis. Ma ootasin juba tükk aega huviga, millal see juhtub.

Posted by fazz at 22:27 | Comments (0)

4. aprill 2004

Üks lemmiktüdruk

tüdruk

Posted by fazz at 02:09