29. november 2004

Minu esimene raamat

noor lenin

Posted by fazz at 22:22

27. november 2004

Ja vaata! On ainult kaks võimalust seda teha: sitasti ja nii nagu mina teen.

Vot selline rida tuli jälle meelde, kui ma lugesin ESR ja OSI järjekordset lärmi Java litsentsi teemal.

Eriti head kohad on "They wrote Java, and they have the moral right to set any licensing terms they choose on it." ning "In the popular Java developer site Javalobby, the majority of people who commented on the question, "Is Java a cathedral or a bazaar?" agreed that the Linux model is truer to the open-source bazaar concept than JCP's cathedral model.".

Miks litsentseerimisel pole midagi pistmist moraaliga, selgitab Cory Doctorow ning sellest, miks peaks kogu maailm üht konkreetset arendusmudelit - eriti aga sellist, milles sisaldub teatav tehnoloogiline "klaaslagi" - pruukima, ei saa ma üleüldse aru.

(Jah, ma saan aru, et konkreetne jutt käib rohkem ESR poolt kasutusele võetud terminite korrektse kasutuse üle, aga kes pole veel seda teinud, võiks lugeda sealt artiklist viidatud vanematele sõnavõttudele sel teemal.)

Posted by fazz at 23:44 | Comments (0)

24. november 2004

Kokkuhoid õige koha peal

Eile oli Prismas üks nooremapoolne naine oma umbes 7-aastase tütrega. Tütar tahtis "Stiinat", aga ei saanud - liiga kallis. Endale ostis noor proua "Maaja". Saa siis aru.

Posted by fazz at 13:42 | Comments (1)

23. november 2004

Kantseliit elu normiks!

Poes müüakse "muid piiritusjooke" ning apteegis "ravimisarnaseid aineid".

Ühtlasi otsin elukohta riigis, kus on põhiseadusega määratud ametnike hulga suhtarv elanikkonda (ja see suhtarv peab olema madal).

Mille kuradi pärast sai kunagi siis keeleseaduse eest sedavõrd võideldud, kui nüüd miskid täiesti kodumaised ametnikunässid asja ikka tuksi keeravad?

Posted by fazz at 17:48 | Comments (3)

17. november 2004

Nedim Nalbantoglu ja Radi Kazakov

Vanade meeste mäng on ikka midagi muud kui noortel, eriti kui nad seisavad sellise kultuurikihi peal nagu nood härrased. Mõni noot, mis kõlas, oli ikka väga vana - teised samas jälle üsna värsked.

Üldhuvitavat juttu nende kohta võib lugeda novembrikuu "Muusikast".

Posted by fazz at 23:54 | Comments (0)

9. november 2004

Slim Susie

Slim Susie on nagu Fucking Åmal meets Snatch.
Slim Susie on nagu Fucking Åmal meets Snatch meets Vanad ja kobedad saavad jalad alla.

Samas hea.

Ja narkonaljad on jõhkramad kui seni jaburaimas narkonaljade filmis.

Vaadake ära, kuni veel saab. Eile oli miski 8 inimest saalis.

Posted by fazz at 19:58 | Comments (2)

Mariza Nunes

Mariza andis reedel Estonia kontserdisaalis väga laheda kontserdi. Mosambiigi päritolu portugali Pipi Pikksukk (no oli sellise olemisega, pole midagi teha) ning üksiti üliäge fado-laulja.

Saatebändist tasuks eraldi äramärkimist Fernando Sousa - must mees (jälle Mosambiigist) akustilise basskitarriga, kes suutis kaleda esimese Eesti publiku bassisoologa sedavõrd pingule keerata, et soolo lõppedes käis saalist üksmeelne nõksatus läbi.

Soovitan soojalt, kui peaks veel kusagil kontsert ette jääma. Plaadid on niikuinii head, aga plaat on ikkagi plaat.

Posted by fazz at 12:27 | Comments (0)

4. november 2004

Mis Sa kuivad, võta omale kass!

Ühesõnaga, kui keegi kohe seda kena pruunikirjut kassipoega ära ei vii, pean ma ta vist merimeestele laevakassiks müüma.

Uu, kassisõbrad?

Posted by fazz at 18:25 | Comments (1)

1. november 2004

*.teenus

Haridusteenus.
Kasvatusteenus.
Imetusteenus.
Sünnitusteenus.
Reservväelaseks olemise teenus.
Maksukogumise teenus.
Seaduste vastuvõtmise teenus.
Valimisteenus.
Tapmisteenus.

Kust võtab miski päss, et kui üldharidus ja täiendkoolitus on väliselt mõnevõrra sarnased nähtused, siis võib vastavalt kõnelda haridusteenusest samal moel nagu koolitusteenusest. Õnneks (kahjuks) näitab ta oma jutuga riigist ja lapsevanematest kui teenuse tellijatest, et ta ei saa üleüldse aru, miks on ühes riigis (ühel rahval) olemas üldharidussüsteem kui selline.

Mis teenus see õige selline on, mille "ostmise" üks tellija teisele tellijale kohustuslikuks teeb ning kohustuse eiramise puhuks karistused ette näeb. Absurd, eksole.

Posted by fazz at 22:52 | Comments (2)