17. veebruar 2005

Lahku

lahku

Posted by Mart at 00:19

14. veebruar 2005

Lambad

lambad


Parafraas.

Posted by Mart at 21:00

13. veebruar 2005

Juustu, head ja paremat

juust


Ükskord käisin ma Küllil külas. Külli on muidu täitsa tore tüdruk, aga näe see viga on külges, et süüa oskab hullupööra hästi teha.

Posted by Mart at 01:01

Kevadtööd

kevadtööd

Posted by Mart at 00:57

9. veebruar 2005

Närige pori, sest nafta on otsas!

This leaves the third choice, which itself presents an unspeakable picture of suffering and death.

Artikkel sellest, kuidas tänapäevane põllumajandus pole mitte konverter päikse- ja toiduenergia, vaid nafta- ja toiduenergia vahel ning millised on järeldused sellest asjaolust seoses inimpopulatsiooni kasvu ning naftatootmise vähenemisega. Keskendub küll USA-le, kuid ega mujal valgete (ja viimasel ajal ka kollaste) inimeste hulgas see lugu parem pole.

Ühtlasi põhjendab kaude ka seda, miks biodiisel on tühi mull.

Posted by Mart at 10:30

6. veebruar 2005

Sigalind ja leevike

Leevike istus sirelipõõsa oksal ja nakitses viimaseid sügisest jäänud sireliseemneid. Ühtäkki istus tema kõvale sigalind, kohmetu ja pisut turris nagu alati, ning jäi oksale kõõluma.

"Tere" ühmas ta natukese aja pärast, kui leevike temast endiselt välja polnud teinud. "Tere," vastas leevike mõneti üllatunult, sest ta polnud veel kuulnud, et sigalind oleks kedagi kõnetanud. Sellest hoolimata nokkis ta seemnete kallal edasi.

"Tead, see kass teeb mind natuke murelikuks," sõnas sigalind mõne aja möödudes ettevaatlikult. "Mul on tunne, et ta on millelegi jälile saanud." "Ei tea millele? Sulle või?" osatas leevike ja nokkis edasi.

Sigalind oli tuntud kui linnumaa Loll-Ivan, kes millegi silmapaistvaga hakkama ei saanud ning kellega keegi eriti tegemist teha ei tahtnud. Lisaks kõigele muule tekitas ta ülejäänud lindudes kohutavat meelehärmi asjaoluga, et suutis kõigile peale teiste lindude nähtamatuks jääda, nii et oleks võinud vabalt käia kassi nina alt kausist putru vitsutamas, kui ta poleks ainult olnud liiga loll selleks, et säherduse võimaluse peale tulla.

"Ei," ütles sigalind peale seda, kui oli solvangust kuuldava neelatuse abil üle saanud, ning kandis ette pika ja segase kirjelduse sellest, kuidas keegi olla kellelegagi midagi kokku leppinud, et viia läbi mingi ülioluline maagiline riitus, kuidas sellesse on segatud kõik ajavälised jõud ning kuidas kass ähvardab kõike seda kaunist lugu vussi keerata, kuna temal on asjast omad arusaamad.

Leevike silmitses sigalindu pisut aega umbusklikult ning pöördus siis oma sireliseemnete juurde tagasi. "Heh, vandenõuteoreetikud..." ühmas ta ainult mornilt, kui sigalind oli ära lennanud. Selle jobu pärast oli ta kassi silmist kaotanud.

Posted by Mart at 21:30