23. märts 2007

Ja selle isa haua, selle müüme maha, poolteist tonni ruut

arheoloogiline leid on raisanud nii aega kui ka raha

Selle kirjutas Mart kell 12:30 | Comments (0)

12. veebruar 2007

Burksi saab uksest, neandertaal!

Kui paljud teist on sisenenud Mäo risti bensuka kiirsöögiputkase akna kaudu ning sellega omale tassi kohvi välja teeninud? Kui paljud, ma küsin, ah?

(See sissekanne on sarjast tee-iga-päev-midagi uut)

Selle kirjutas Mart kell 10:03 | Comments (0)

6. veebruar 2007

Tütarlaps, doktor Schwarz on teie pesuvalikust vaimustuses

I was a graduate student in the mid-1980s when the "string revolution" first split the world of particle physics asunder. /.../ [Particles] arise from the different vibrational modes of an oscillating string... (Lisa Randall, "Warped passages")

Huvitav, kes oli see ilmselt minust paar aastat vanem sell, kes mulle nii 1985. aasta paiku pioneerilaagris rääkis, et maailm koosneb võngetest? Narinaaber ja hilisem telestaar? Keegi, kelle nime ega nägu ma üldse enam ei mäleta? Oh olid alles ilusad nooruspäevad.

Selle kirjutas Mart kell 22:20 | Comments (4)

5. veebruar 2007

Kuulge, see teie blog, see on ju säilivustähtaja ammu ületanud!

Jah, oma isiklik MovableType blog on ju nii 2003 (loe: igasugune vabandus sobib, kui enam midagi (omaarustki) tarka ei saa ega taha ega viitsi enam postitada).

Kes pilte tahavad näha, siis vaadaku aga pigem siia.

Selle kirjutas Mart kell 01:31 | Comments (0)

18. august 2005

Loll mees (sisemonoloog)

120 kW ja 2.5 V6 on nii äge. Asfaldi tõmbab kortsu.

Lahe mees laheda autoga.

Bensiin maksis täna Nestes juba 14,05.

Idioot. Mütsinokk tõmbub ise rulli.

Selle kirjutas Mart kell 02:37 | Comments (3)

20. mai 2005

Riigikeelsusest

Möödaminnes tehtud tähelepanek: "venelaste" Põhja-Tallinnas on valdav osa silte, viitu ja muid avalikke kirju riigikeeles, olgu nad nii kodukootud moega kui tahes. "Eestlaste" ja muidu "euroopalikus" kesklinnas (ja mujalgi) on aga väga suur osa linnaruumis leiduvatest avalikest tekstidest mingil täiesti arusaamatul põhjusel inglise keeles (ja ma ütleks, et suurem osa kui 1980. aastate lõpu siltidest oli vene keeles). Keeleseadus on vahepeal märkamatult kehtivuse kaotanud?

Igatahes, ootan sihtotstarbelisi annetusi digiseebika ostuks - ma tahan kogu seda lingvistilist jälkust halastamatult dokumenteerida ning inimestele mõnitamiseks välja riputada.

Selle kirjutas Mart kell 15:53 | Comments (3)

5. mai 2005

Kaubanduslik teadanne nr. 3 - must kass

Must kassipoeg.

Emane.

Otsib kodu.

Tee ometi üks Jumalale ja ligimestele meelepärane tegu!

Jäta kommentaar või parem helista 51-00227.

Selle kirjutas Mart kell 10:51 | Comments (1)

29. aprill 2005

Pihtas, põhjas, MÖÖDAS

Kuidas ma nüüd ometi selle maha magasin? Hoolimata sellest, et ma käin viiuldamisi alatihti lugemas ning lisaks kõigele muule on see vist ainuke logi, mille sissekandeid ma regulaarselt... mitu korda üle loen. Salaaustaja selline.

Nõuan tungivalt, et tundmatud inimesed mind edaspidi oma huvitavatest tegemistest personaalselt teavitaks!

Urjuhh!

;-)

Selle kirjutas Mart kell 15:44

3. aprill 2005

...et insener, isa, kord läeb

...[üksikasjalised kirjeldused Püha Isa surmaeelse tervisliku seisukorra kohta eemaldet].

Idioodid. Laske vanal mehel ometigi väärikalt surra.

Selle kirjutas Mart kell 21:26

9. märts 2005

Kaubanduslik teadaanne nr. 2 - vana triikraud

Kas kellelgi on vana triikrauda üle? Sellist, millega enam riideid ei triigi aga suusamäärimiseks veel kõlbab, st. on enam-vähem sile ja läheb tuliseks. Viiks mõõduka tasu eest ära.

Selle kirjutas Mart kell 21:54 | Comments (1)

4. märts 2005

Me ei peaks rääkima

Me ei peaks rääkima asjust, millest me piisavalt ei tea.

Mõnd neist asjust näitab hea klassivend Karl oma näitusel, mis praegu Hobusepea galeriis üleval on. See, mis seal näha on, ei ole ei mulle ega ilmselt veel paljudele eriti meelt mööda, ning ülilihtne on seda olmearusaamade baasil paika panna, kuid lähemalt silmitsedes koorub sealt midagi hoopis ürgsemat ja traagilisemat kui ühe äärmuslike poliitiliste vaadetega noortepundi laamendamine. Minge vaadake ja mõtelge, milliseid inimesi meie ümber veel on - ning miks nad siin on.

Selle kirjutas Mart kell 00:46

28. jaanuar 2005

Poolkõva poolelu

Internet ongi ju sihuke poolkõva nähtus, mis te saite alles nüüd aru? Duhh...

Selle kirjutas fazz kell 12:16 | Comments (0)

15. jaanuar 2005

Ehitusmehed vajaka

Otsin mehi, kes suudaks mulle vanast tahutud palgist ühe ehitise püsti lüüa. Teab keegi selliseid soovitada?

Selle kirjutas Mart kell 15:05 | Comments (4)

12. jaanuar 2005

Propaganda

Ma olen ammuilma olnud veendunud, et meie riigivalitsus peaks propagandale rohkem rõhku panema selle asemel, et käskude ja keeldudega inimesi joone peal hoida. Tundub aga, et see on millegipärast väga kardetud teema, hoolimata sellest, et ülikoolid koolitavad igal aastal lugematus koguses PR(opaganda)-spetsialiste. Kas neile ei räägita seal, et massid on manipuleeritavad?

Selle asemel aetakse mulli riigiisade jalas kolisevate ämbrite seaduslikkusest. Jajah, põhiseadusega on igaühele tagatud õigus loll olla (ja ämbrit peas või jalas kanda), aga see ei päästa veel kirikus peksasaamisest.

Selle kirjutas fazz kell 16:40 | Comments (2)

3. jaanuar 2005

Proletariaadi diktatuur

Wikipedia kaasasutaja ning (nüüdseks juba endine) -autor Larry Sanger kirjutab, mis on tema arust Wikipediaga valesti ning miks ta mängust kõrvale astus. Väga mõtlemapanev lugemine, eriti neile, kes on korragi elus näinud ühe digitaalse suhtluskeskkonna mandumist (võtame näiteks fotokala).

Miks on ikkagi nii, et päris-elus võib jobud ja tüütud tüübid pikemata pimedasse kohta saata, aga Internetis tuleb neid viimsepäeva laupäevani taluda ning kui midagi ette võtta, saad hetkega risti löödud kui kuri tsensor? (been there, done that).

Selle kirjutas Mart kell 23:54 | Comments (4)

30. detsember 2004

Coraline

Kuivõrd ma olen unustanud omale järjekindlalt osta Neil Gaimani "Coraline" originaalversiooni, siis ei jäänud muud üle, kui poes näppu sattunud eestikeelne tõlge koju viia. Ja mõistagi lugesin ma selle ühe... ei... kahe hingetõmbega läbi. Gaimani stiil on ka seda soosiv, kiire ja konkreetse kuluga lugu nagu klassikaline LucasArtsi seiklusmäng. Fantaasiast tal see-eest puudust ei tule, ei mitte grammi eestki. Tema raamatutest jäävad ikka mingid kõledad detailid aastateks pimedatesse toanurkadesse varitsema.

P.S. Ma ei saa midagi teha, aga Coraline meenutab mulle väga üht teist väikest tüdrukut. ;-)

Selle kirjutas fazz kell 12:25 | Comments (0)

24. november 2004

Kokkuhoid õige koha peal

Eile oli Prismas üks nooremapoolne naine oma umbes 7-aastase tütrega. Tütar tahtis "Stiinat", aga ei saanud - liiga kallis. Endale ostis noor proua "Maaja". Saa siis aru.

Selle kirjutas fazz kell 13:42 | Comments (1)

4. november 2004

Mis Sa kuivad, võta omale kass!

Ühesõnaga, kui keegi kohe seda kena pruunikirjut kassipoega ära ei vii, pean ma ta vist merimeestele laevakassiks müüma.

Uu, kassisõbrad?

Selle kirjutas fazz kell 18:25 | Comments (1)

1. november 2004

*.teenus

Haridusteenus.
Kasvatusteenus.
Imetusteenus.
Sünnitusteenus.
Reservväelaseks olemise teenus.
Maksukogumise teenus.
Seaduste vastuvõtmise teenus.
Valimisteenus.
Tapmisteenus.

Kust võtab miski päss, et kui üldharidus ja täiendkoolitus on väliselt mõnevõrra sarnased nähtused, siis võib vastavalt kõnelda haridusteenusest samal moel nagu koolitusteenusest. Õnneks (kahjuks) näitab ta oma jutuga riigist ja lapsevanematest kui teenuse tellijatest, et ta ei saa üleüldse aru, miks on ühes riigis (ühel rahval) olemas üldharidussüsteem kui selline.

Mis teenus see õige selline on, mille "ostmise" üks tellija teisele tellijale kohustuslikuks teeb ning kohustuse eiramise puhuks karistused ette näeb. Absurd, eksole.

Selle kirjutas fazz kell 22:52 | Comments (2)

25. oktoober 2004

Lisandus laupäevaõhtusele teejoomisele

Ei ole ju vaja omale võõramaa jumalaid metsaservale külmetama ja mossitama tuua... istu maha, suru peopesad vastu maapinda ja kuula, mida sulle räägitakse.

Selle kirjutas fazz kell 11:52

21. oktoober 2004

Hiina värk

Kuidas on juhtunud, et ennemuiste filigraanse käsitöö poolest tuntud Hiinast on hakanud järsku kohutavas koguses igasugust plastmassjama tulema? Kultuurirevolutsiooni kurb järelmõju? Kapitalism? Või hoopis hiinlaste irvitus lollide valgete meeste üle? Investeerige jah oma pensionisammaste raha Hiinasse...

Selle kirjutas fazz kell 00:23 | Comments (1)

15. oktoober 2004

Hullud päevad kui rahvuskultuuri osa

Olude sunnil kulgesin täna (eile) läbi hullunult rallivate kaubamajade.

Te võite ju neid hulle päevi kiruda, aga tegelikult on tegemist kõige tüüpilisema laadaga, mis on mingil veidral põhjusel topitud Tallinna suurematesse kaubanduspühamutesse. Tohutul hulgalt mitmesugust kirevat nodi, mikrofoniga ringi käiv eestkõneleja, kes pakutavat uudistab ja kiidab, mitut sorti sportmängud ning loomulikult ehe sült kõlarites. Maie ja Valduri mõõtu laadalistest rääkimata.

Samas on hea, et nad oma värki laadaks ei nimeta (no Selver välja arvata), rohkem Hauka laatu (AKA Poola kaltsukaupmeeste väljasõiduistung Antslasse) pole ju ometi tarvis.

Selle kirjutas fazz kell 01:53 | Comments (1)

7. oktoober 2004

IBMi suur saladus

Peale eileõhtust IBMi kliendiüritust on nüüd mulle ka selge, mida tähendab nende hüüdnimi 'Big Blue'. Holy fucking kernel panic...

Samas oli kolmapäevaõhtune Privé sedavõrd sürrealistlikke elamusi tekitav, et sinna mine või teinekord tagasi. Loodusvaatlusi tegema.

Selle kirjutas fazz kell 10:25

1. oktoober 2004

Läheks mere äärde

Ilmselt lähen ma homme (reedel) mere äärde, teen seal päeval tööd ja õhtul kütan sauna.

Igasugu head inimesed võivad mulle vabalt helistada ja öelda, et nad tulevad ka. Number on juba aastaid endine. Nimi ka. (Helistada on vaja selleks halvaks puhuks, kui ma sinna millegipärast ei jõua).


PS. Need head inimesed, kes on mulle kirjutanud seoses joonistamisega - ei, ma ei ole siiski kogu seda asja unustanud, midagi hakkab ilmselt toimuma oktoobri lõpus. Annan teada.

Selle kirjutas fazz kell 00:24

16. september 2004

Provokaatori aabits

Politsei kardab 22. septembril vahejuhtumeid.

Parts tahab jätta venekeelse hariduse koolidesse alles (+ muud valitsuse viimase aja tegemised).

Veel osavamalt vist ei saagi...

Selle kirjutas fazz kell 11:32 | Comments (0)

6. september 2004

Oluline on see, mida on kaugele näha.

Ausammast surnud meestele on kaugele näha, eriti kui seal on "vale" munder peal.

Kusagil nurga taga peetavat mõneti marginaalset muusikafestivali, millest võtavad osa noored, tugevad, täiesti elusad ning üsna selge maailmavaatega mehed, ei pane keegi millekski.

Kolmepunktiküsimus - kumb peegeldab paremini tänase Eesti tegelikkust?

Huvitav, kui see link USA saatkonnale ette sööta, kas siis hakkab midagi juhtuma? Julgen kahelda.

Selle kirjutas fazz kell 11:37 | Comments (1)

16. august 2004

Müüa 2004. aasta suveolümpiamängud, 1 tk.

See on väga tähtis, kuna OM-i m ü ü a k s e mastaapseima spordiüritusena maailmas. (minu sõrendus).

Niipalju siis ideaalidest.

Lisame siia juurde kontrollimata väite, et ROK või tema kohalikud emissarid tahavad kohalikel koolilaste aineolümpiaadidel keelata olümpiaadi nime kasutamise. Kaubamärk või midagi.

Selle kirjutas fazz kell 17:03 | Comments (0)

13. august 2004

Õpime joonistama

On olemas kaks noormeest, kes oskavad fotoaparaati enam-vähem käes hoida, kuid joonistada ei oska, kuigi tahaks.
On olemas ka joonistamisõpetaja, kes aga ei taha mitmesugustel põhjustel vaid kaht inimest õpetada.

On ehk teie hulgas veel huvilisi? (ma mõtlen, TÕSISEID huvilisi, kes peale kolmandat tundi jäljetult ei kao).

Kui jah, siis võtke aga ühendust. Kasvõi siia alla kommentaarikasti.

Selle kirjutas fazz kell 10:56 | Comments (3)

1. august 2004

Kalendrisse vaatasite?

Vabaduse väljakul avatakse tasuta rattaparkla.

1. augustil?

Humoristid olete ikka seal linnaviletsuses. Avaks siis Edgaripäeva puhul, oleks vähemalt asja pärast.

Selle kirjutas fazz kell 15:57

29. juuli 2004

Poliitilisest korrektsusest

Siseminister asub sõtta NSVLi sümbolitega. Mõni teine mees võitleb Hitleri piltidega. Samas oli Viljandi Cartini poe akna peal dressipluus kirjaga 'Berlin 1936'. Seda ei pane paraku aga keegi tähele.

Täiendus: nägin eile Pärnus ühel näitsikul sellist seljas. Ick.

Selle kirjutas fazz kell 11:23 | Comments (0)

27. juuli 2004

Jutustus maitsvast ja tervislikust toidust e. idioodi lapsepõlv

a) Osta Selverist õhtusöögi jagu toitu (salat, võileivatort jms. valmis nodi).
b) Konsumeeri see.
c) Vähkre terve järgnev öö asemel, valuta kõhtu ning peereta valjusti ja aromaatselt. Veendu, et kõik ülejäänud sel söömaajal osalenud teevad umbes sama.

Head isu.

Selle kirjutas fazz kell 00:07 | Comments (1)

26. juuli 2004

Puhata ja mängida. Eriti muidugi mängida.

Mulle jõudis 8 sekundit tagasi kohale, et ma pole teab mis ajast midagi ega kedagi MÄNGINUD (tetris ja parmupill ei tule arvesse. ükski pallimäng (mida ma ei mängi) samuti mitte).

Appi.

Peaks ennast LARPi listi möllima koos kõige järgnevaga või midagi sarnast tegema.

Selle kirjutas fazz kell 15:04 | Comments (5)

19. juuli 2004

Moest ja anatoomiast

Viimase aja tibimood on omapärane - püksivärvli ja pluusi alumise serva vahe on paigutatud täpselt nii, et jääb mulje, nagu poleks sedasorti hilpude kandjal ei vittu ega naba.

Brrr.

Selle kirjutas fazz kell 22:25 | Comments (3)

27. juuni 2004

Väike päike igas päevas

Kitty tuletab ikka ja jälle meelde, et igas päevas võiks olla midagi uut.

Mina käisin eile öösel umbes kella ühe paiku traktorit ärandamas. Paduvihmas. Kerges joobes. Ülikonna (lips, vest, pintsak, viigipüksid) ning kummisäärikutega.

Vaja oli, noh.

Selle kirjutas fazz kell 01:48 | Comments (1)

24. mai 2004

Püksata sport

a) Ankkapallo (siin, siin ja siin). Ainult soomlased saavad millegi sellise peale tulla.
b) World Naked Bike Ride Day.

Selle kirjutas fazz kell 22:05 | Comments (0)

18. mai 2004

In memoriam

Ole selline nagu tahad. Elu lõpuni.

Oligi.

Elu lõpuni.

Puhka rahus.


Iroonia lipsuga sellide kaukasse oma pensioniraha kogumise teemal on kogu selles loos ilmselt liigagi arusaadav.

Selle kirjutas fazz kell 09:12 | Comments (0)

12. mai 2004

Mees teab mis mees teeb.

Ma sain eile teada, et üks mu tuttav on maha jätnud tootmisjuhi koha rahvusvahelises elektroonikafirmas ning kasvatab oma metsatalus nüüd lehmi ja küülikuid ning teeb savipotte.

Ei, ta ei läinud pensionile, kolmekümnendates aastates tugev mees on.

Vot on elu.

Kui ma suureks kasvan, teen ka midagi sellist.

Selle kirjutas fazz kell 14:05 | Comments (2)

5. mai 2004

Kamikaze-rõõmud

Rivo heietus tuletas mulle ühe sügisel proovitud triki meelde:

Koostisained: pime aeg, sirge tühi maantee, auto ning külmad närvid.

Retsept: Sõida otse, vähemalt üheksakümnega, täistuledega ja siis keera järsku kõik tuled korraga maha. Vaata, kaua vastu pead.

Modifikatsioon: vaata, kaua (naissoost) kaasreisijad vastu peavad.

Selle kirjutas fazz kell 14:17 | Comments (1)

28. aprill 2004

Loll kes vabandust ei leia (kasvõi vana ja kulunut)

Netcraft vahendab uudist selle kohta, kuidas miski hostinguprovider "täiendas" oma klientide webilehti, et ennast Googles esile tõsta.

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida vaid tahtsin viidata hoopis selle uudise teisele lõigule, kus firma boss kogu süü alltöövõtja ja viletsate protseduuride kaela ajab.

Miks kurat tuleb see mulle nii tuttav ette, eriti seoses ühe moblakulinaid müüva firmaga? Kelle asi on firmas protseduure kehtestada ja (all)töövõtjad liistule tõmmata?

Selle kirjutas fazz kell 12:16 | Comments (0)

5. aprill 2004

Tuli ära

Selline uudis siis. Ma ootasin juba tükk aega huviga, millal see juhtub.

Selle kirjutas fazz kell 22:27 | Comments (0)

20. märts 2004

Paha hais

Miks on nii, et Helsinkis autoga sõites võib ka kesklinnas tipptunni ajal lasta vabalt ventilatsioonil väljast õhku võtta, kuid Tallinnas tuleb juba natukenegi tihedama liikluse puhul kõik augud auto keres hermeetiliselt sulgeda, kuna väljast sissepoole tulev hais on sedavõrd kole?

Jah, eelnev küsimus on retooriline.

Selle kirjutas fazz kell 02:05 | Comments (0)

11. märts 2004

Kuidas kohelda klavessiini

Vanalinna Muusikamaja salongis seisva klavessiini peale pani keegi mõned nädalad tagasi sildi:

PALUME RASKEID ESEMEID [ERITI AGA TRIIKRAUDA]
KLAVESSIINI PEALE MITTE PANNA

MajarahvasEilseks oli keegi sildi tagurpidi keeranud ja teisele küljele kirjutanud:

PANIME TRIIKRAUA KLAVESSIINI SISSE

KülalisedInimeste leidlikkus igapäevaste väikeste takistuste kõrvaldamisel on ikka uskumatu.

Selle kirjutas fazz kell 14:48 | Comments (0)

5. märts 2004

See nick sai liiga pikk

töökas röövel ööbik trööbeldab öösiti mööblipoes pompöösse höövliga

thnx, Allar

Selle kirjutas fazz kell 14:22 | Comments (0)

21. veebruar 2004

Kuule, lendaks kuule?

Ma vaatan parasjagu BBC planeetidesarja, selle juurde sobib nagu rusikas silmaauku üks 100 aastat vana artikkel.

Selle kirjutas fazz kell 22:13 | Comments (0)

21. jaanuar 2004

Wullfmorgenthaler

Täiesti haige koomiks, sellises parajas "Ääremaa" võtmes. Esimene strip on siin.

Selle kirjutas fazz kell 15:55 | Comments (0)

5. jaanuar 2004

Palun mulle privaatsust, jah

Aga mitte sellist ja sellise hinnaga. Eks liigne agarus ole alati rohkem nagu ilmse ogaruse nägu olnud. Ehk tuleb veel paar sellist laksu ja siis võtab keegi mõistuse pähe ja teeb selle seaduse ümber. Seda, et see kohe juhtuks, on vist palju nõuda, kui näiteks isikukoodi salajasuse ümber käivat tantsu vaadata.

Selle kirjutas fazz kell 12:21